TUNA TUR YÖNETİM SİSTEMİ WEB

TUNA TUR YÖNETİM SİSTEMİ WEBC# ASP.Net ile Microsoft .Net Framework 4.5 sürümü kullanılarak IIS üzerinde çalışacak biçimde yazılmış olan web uygulamamız ile iş yükünüzü azaltmayı planlıyoruz.
UYGULAMANIN TEMEL ÖZELLİKLERİ
 1. Uygulama veritabanı olarak MSSQL kullanmaktadır.
 2. Uygulamanın çalıştığı Windows sunucu ve IIS (web sunucu) uygulaması internete açık ise istenilen herhangi bir noktadan internet bağlantısı ile sunucu üzerinden veri aktarım uygulaması indirilerek okuyucudaki veriler sunucuya aktarılabilir. Ayrıca raporlar da aynı şekilde herhangi bir internete bağlı bilgisayar üzerinden alınabilir.
 3. Uygulama veri aktarımı için RESTful API kullanmaktadır. Bu aktarım biçiminde sunucu üzerinde ve güvenlik duvarında ayrı bir veri aktarım portu ve açmanıza gerek olmamaktadır.
 4. Veri aktarımı ve raporların görüntülenmesi uygulama üzerinde güvenli oturum (kullanıcı adı ve parola girilerek) açılarak gerçekleştirilebilir.
 5. Veri aktarımı sırasında yaşanabilecek sorunlarda (internet kesintisi, sunucu bilgisayara erişememe) veriler sunucuya gönderilememiş ise veriler, gönderenin bilgisayarına kaydedilir ve bir sonraki bağlantı esnasında veriler sunucuya gönderilir.
 1. Bilgisayar olmayan fakat internetin bulunduğu bölgeler için veri aktarım modeli olarak VD-1000 data aktarım istasyonu ile devriye alanında bilgisayara ihtiyaç duymadan verilerin sunucuya gönderilmesi sağlanabilmektedir. VD-1000 data aktarım istasyonu ile veri aktarımı için TCP port kullanılmaktadır.
 2. GSM şebekesinin bulunduğu yerlerde, V-2000 model GPRS özellikli okuyucu ek bir aparata ihtiyaç olmaksızın, verileri GSM şebekesi üzerinden anlık olarak sunucuya gönderebilir ve devriye raporları anlık olarak yetkili kişiler tarafından takip edilebilir.
 1. NFC özellikli Android Cihazları devriye tur cihazı olarak kullanabilirsiniz. Tur noktası veya personel kartı için kullanılacak RFID kartlarını 13,56 Mhz tipinde seçerek Android işletim sistemine sahip cihazları online devriye tur kontrol cihazı olarak kullanabilirsiniz. Wifi veya GSM ağına bağlı Android işletim sistemi kullanan cihazlar Web yazılımına TCP port üzerinden güvenli veri aktarımı yapabilmektedir. Raporlar bu sistemde de anlık olarak izlenebilmektedir.
 1. Web uygulaması üzerinden alınan raporlar bir masaüstü uygulamasında alınabilen raporlardaki tüm özelliklere haizdir.  (ör: Tur Raporu, Temel Rapor, Kart kayıtları vs.)
 2. Devriye raporlarını istediğiniz yerden kullanıcı adı ve parolanız ile görüntüleyebilirsiniz. Birden fazla projeye sahipseniz istediğiniz proje altına yetki düzeyini seçerek kullanıcı oluşturabilir ve bu yetki kapsamında kullanıcının sadece kendi verilerini görebilmesini ve yetki düzeyine göre düzenleyebilmesini sağlayabilirsiniz.
 3. Web uygulaması tur raporlarını istenilen mail adreslerine otomatik olarak gönderebilmektedir. Birden fazla projeye sahipseniz her tur için ayrı kişilerin mail adreslerini girebilir ve raporların sadece ilgili kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca “sadece başarısız turları mail gönder” seçeneğini seçerek tüm raporları kontrol etme yükünden kurtulabilirsiniz.
 4. Web uygulaması, tur raporlarını istenilen cep telefonuna SMS (Kısa Mesaj) olarak gönderebilmektedir. Birden fazla projeye sahipseniz her tur için ayrı kişilerin cep telefonu numarasını girebilir ve raporların sadece ilgili kişilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca “sadece başarısız turları sms gönder” seçeneğini seçerek tüm raporları kontrol etme yükünden kurtulabilirsiniz. SMS gönderimi için toplu sms hesabınızın bulunması gerekir.
 5. Uygulama Tuna Elektronik’ten alınan tüm okuyucu modelleri ile çalışabilmektedir.
Not : İstediğiniz taktirde uygulamayı test edebileceğiniz ortamı sağlayabiliriz.